Sağlık TurizmiSağlık Turizmi

Sağlık turizmi kendi ülkelerinde tedavi olmak istemeyen bireylerin, farklı ülkelere giderek kısa bir seyahat süresi esnasında tedavilerini yaptırma işlemidir. Son yıllarda ülkemiz özellikle Fransa, Almanya, Belçika, Hollanda, İngiltere, ABD ve birçok Arap ülkelerinden gelen hastalara özellikle implant ve estetik diş hekimliği uygulamalarını başarıyla sunmaktadır. 

Özellikle Avrupa ülkelerinde son yıllarda sağlık politikası değiştirilerek, diş tedavileri için gerekli ödemelerin artık yapılmaması veya sigorta kapsamından bu ödeneklerin çıkartılması sağlık turizminin yaygınlaşmasına neden olmuştur. Ayrıca ABD yaklaşık 42 milyon insanın sağlık sigortasının bulunmamaktadır ve 130 milyon insanın sigorta paketlerinin diş tedavilerini kapsamamaktadır. Kanada ve İngiltere’de ise sağlık hizmetlerinde çok ciddi bekleme sıraları vardır. 

Yurtdışındaki diş tedavilerinin maliyetlerinin yüksekliği, bu ülke vatandaşlarının diş tedavileri için İstanbul’u seçmesi durumunda konaklama, uçak ve diş tedavileri masrafları toplamının, kendi ülkelerinde sadece diş tedavi masrafından daha az olduğunu göstermektedir.

Dünya nüfusunun artması, yaşam kalitesinin yükselmesi, çeşitli ülkelerde sağlık hizmetinin yükselmesi sebebiyle, insanlar daha kaliteli ve daha uygun hizmet alabilecekleri ülkelere yönelmektedir. Türkiye sağlık turizminde Avrupa’nın en çok tercih ettiği ülkedir. Uygun fiyatların yanı sıra, teknolojik alt yapı konusunda Avrupa standartlarını yakalamış, hizmet kalitesini arttırmış, hastalara sıra bekletmeden kısa sürede tedavi olanakları ve ülkelerinde karşılaştıklarından daha güler yüzlü bir hizmet anlayışı sunarak memnuniyet oranında yüksek başarı sağlamaktadır. 

Sağlık Turizmi ile Özel Diş İstanbul Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğini seçen hastalarımız, sağlık hizmeti maliyeti için Avrupa ve ABD’de ayıracağı bütçenin çok daha altında ayıracakları bütçelerle, kendi ülkelerinde ki hasta bekleme listelerinden kurtulup, uzman hekim kadromuzla, en yeni ve ileri teknolojik donanımlara sahip kiniğimizde tüm diş tedavilerini, daha kaliteli ve daha kısa zamanda hizmet alarak tedavi olmanın yanı sıra İstanbul’u gezebilme ayrıcalığını yaşamaktadır. Kliniğimize yurt içi ve yurtdışından gelen hastalarımızın tedavileri, kendinden ve gülüşlerinden emin bir şekilde tamamlanmıştır. Gerek sağlıksal anlamda gerekse de estetik anlamda her konuda verdiğimiz hizmetin en önemli güvencesi ise hastalarımızın memnuniyetidir.  
ShutDown