Planlama SüreçPlanlama Süreç

Özel Diş İstanbul Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak yurtdışından gelen hastalarımızın gelmeden uzaktan muayene hizmeti sunmaktayız ve  kabul etmeleri durumunda tüm diş tedavilerini yapmaktayız.

Yurtdışı hastalarımızın gönderdiği panoramik röntgen (panoramik x-ray) ve ağız içi resimler uzman ve tecrübeli hekimlerimiz tarafından tetkikleri tamamlanıp, incelendikten sonra hastalarımıza tedavi planlaması, tüm alternatifler ile birlikte sunulur. Tedavi süreçleri, ayrıntılı dökümü ve maliyet tablosu ile ilgili bilgilendirme hastalarımızın tercihine göre,  mail ve ya telefon aracılığıyla yapılmaktadır. 

Adınız, soyadınız, doğum tarihiniz, telefon numaranız, e-mail adresiniz, ülkeniz – şehrinizi bize bildirmeniz dosyanızı kayıt oluşturma açısından önemlidir. Her hangi bir sağlık probleminizin olup olmadığı, alerji durumunuz ve sürekli kullandığınız ilaçların var oluşunu bilgilendirmeniz ise tedavi planlamanızı oluşturmamız açısından önemlidir. 

Hastalarımız ülkemize ve kliniğimize gelmeden önce tüm bilgilendirme yapılmaktadır. Her bireyin ağız yapısı farklı olduğu için, kişiye özel yapılan tedavi planlarımız fiziksel muayene sonucunda tam netlik kazanır. Yaptıracağınız tek diş ve ya full alt üst çene porselen kaplamalarınız kliniğimizde en fazla bir hafta sürmektedir. İmplant uygulamaları için tedavi süreciniz iki aşamalı olmaktadır. İlk aşama implant yerleştirilmesi, ikinci aşama implant ile kemiğin kaynaşması (3 ay) sonrasında porselen üst yapının hazırlanıp tedavinin bitirilmesidir.

TEDAVİ SÜRELERİ:

  • İMPLANT OPERASYONU : 2-5 GÜN
  • İMPLANT KEMİĞE KAYNAŞMA SÜRESİ : 3 AY
  • İMPLANT ÜSTÜ PROTEZ TEDAVİ SÜRESİ : 7-10 GÜN
  • GÜLÜŞ TASARIMI VE ESTETİK DİŞ UYGULAMALARI : 5-7 GÜN
  • BEYAZLATMA İŞLEMİ SÜRESİ : 60 DAKİKA 
  • HAREKETLİ VE YA TAM PROTEZ SÜRESİ : 7-14 GÜN
  • SABİT PROTEZ TEDAVİ SÜRESİ : 5-7 GÜN


TEDAVİ GARANTİLERİ ve SİGORTA

Kliniğimizde uzman ve tecrübeli hekimlerimizce yapılmış olan tüm tedaviler Diş İstanbul garantisi altına alınmış olup tedavi sonrasında size verilecek olan tedavi planı ve fatura sayesinde resmileştirilmiş olacaktır. Bu belgeler ile hastamız aynı zamanda kendi ülkesindeki sağlık sistemine de kayıt ettirebilir mümkün ise sigortadan ücretlendirmesinin bir bölümünü temin edebilmektedir.
ShutDown